Fotbalový turnaj o pohár sv. Matěje

Trochu sportu, trochu napětí...spousta příjemných chvil.

Svatomatějský turnaj 2004 16.5.2004 se tradičně sešly čtyři fotbalové manšafty! Z farností sv.Vojtěcha, sv. Václava z Dejvic, sv. Fabiána a Šebestiána z Liboce a pořádající sv. Matěj! Hrálo se každý s každým 2 x 9 minut, první polovinu hráči do patnácti let, druhou nad patnáct. A tak již po pěti zápasech bylo jasné, že do finále postupuje domácí mužstvo, avšak finálový soupeř nebyl jasný, vše bylo otevřené. O postup přímo bojoval Vojtěch a Václav a bylo na co se dívat! Strhující bitvo dopadla kladně pro Vojtěcha a to znamenalo postup libocké farnosti!!! Proto se po krátké pauze postavily dva stejné kluby proti k sobě k utkání o konečné třetí místo. A jestliže jsem minulý zápas nazval strhující, tak tento musím nazvat šokující! Nebo během šesti minut vedl sv. Václav 3:0!!! Tento náskok udrželi i druhou polovinu až na jeden vojtěšský zásah a „Václaváci“ letos doputovali ke třetímu místu. Na pořadu bylo finále, a jestliže poslední zápas byl šokující, tento byl dokonce „šokantní“!!! První gól padl do sítě matějských, ale domácí stihli do přestávky odpovědět. Po přestávce šli domácí dokonce do vedení, avšak následovalo zaváhání matějského beka, rychlý trestný kop a srovnání na 2:2. Do konce utkání branka nepadla a muselo se prodlužovat. Prodloužení vítěze také neurčilo a na řadu přišly penalty. Libočtí byli od prvních kopů byly úspěšnější a oranžové naděje na vítězství pomalu zhasly. Letošním mistrem svatomatějského turnaje se stala farnost z Liboce, na druhém místě „sv. Matěj“, třetí místo obsadili „Václaváci“ a čtvrté „Vojtěšáci“. Děkujeme Bohu za krásné počasí, za hladký průběh turnaje bez větších zranění a za možnost strávení času v soupeřivém, přesto přátelském, prostředí.

autor: Pavel Škopek