matej.jpg

Až zpomalíš svůj krok na cestičce k Matěji

Určitě jste někdy chodili na procházky ulicemi Soborská a Nad Šárkou, třeba zkratkou k Matěji kolem dvou Wartburgů. Bohužel, jak už to bývá, dětství odchází se všemi asociacemi, když se naše tělo a okolí změní k nepoznání, zuby a růže odumřou, stromy zacloní výhled na horizont a na hřišti vyrostou domy.
No prostě majitel jeden Wartburg [1] rozšroubil a pořezal na polena, nahradil tuctovým Passatem, ve snaze užít si posledních jedenáct let aktivního života, a zmrazil nám tak možnost návratu do dětství, byt¡ jen jediným pohledem... Tak jsem s pietou pozoroval ten poslední drsný úkon kdy vychází duše ze železa a navrací se zemi.

Jako děti jsme snili o kombíku s otvírací střechou, vlajicím účesu [2] a vysokém hlasu motoru [3], silou momentu nepřekonaným snad ani motory s přímým vstřikem či VVTI o stejném objemu bez turba, nebo o prostorných sedadlech pro děti vzadu v dané třídě nepřekonatelných. Jo ekologie ovládne svět jako kdysi velký Ekolog ovládl společnost, vlastně ne - lid to chtěl, budujíce ještě větší Evropu - nahoře bez, plnou kvót a vládních nařízení číslo 6862, DIN18424868-08, žerouce svobodně vlastní výtvory [4].

A dnes? Vždy Každý Èech, stejně jako Francouz či Němec musí odevzdat 4.5 kg elektroodpadu na osobu podle směrnic EU, tedy zbavit se radiopřijímače, automobilu, hudebních nástrojů, či kina, vybavení restaurace nebo dokonce nebezpečného zlata, paladia a snad i volebního práva, "svobodou tlačen do neznáma" zbaví se i nadbytečných dětí a sòatku.

Máte na skladě křivý banán či mrkev? Jste na evropském trhu odepsán. Pak následuje sankce, jen finanční. Stačí trošičku zesílit toto a svoboda zmizí v dobrovolné uvědomělosti.

Historie byla přeci o něčem jiném , ne? Žižkův, Babinského národe (ironicky). Jo, krok nezastavíš v půli, leda že bys čekal a neodvážil se jít dál. Životní cesta, cesta k Matěji se mění, prosím a jsem i zítra čím jsem dnes.

Autor nebere zodpovědnost za špatné vyložení obsahu, není členem žádné politické strany ani hnutí, je ovlivněn pouze životem v netržní ekonomice.

Jan Rob

LITERATURA:

[1] http://www.youtube.com/watch?v=fODe8bMb9lw&feature=related
[2] http://www.youtube.com/watch?v=91oyS-PL-Wc&NR= 1
[3] http://www.youtube.com/watch?v=wFJJW37MLQA&NR=1
[4] http://deposit.ddb.de/online/exil/exil.htm

Jan Rob