matej.jpg

Spousta her, zábavy…a taky požár!

Stejně jako každý rok jsme se i letos vypravili začátkem července na malý tábor. Oproti loòskému roku, kdy jsme tábor strávili v Nechvalicích, jsme letos našli útočiště ve středních Èechách. Konkrétně na mariánském poutním místě v Hrádku u Vlašimi.
Malá vesnička s ještě menší návsí pro nás nebyla žádnou neznámou. Již v předchozích letech jsme na Hrádku prožili několik fajnových táborů a častokrát jsme se sem vydávali na víkendové výlety. Tento rok jsme se tedy rozhodli hrádeckou tradici obnovit.

Ubytovali jsme se v bývalé škole, která nyní slouží jako dům pro poutníky, a odtud podnikali různé výlety do okolí. Společně jsme prožili krásný týden, který nám zpestřila spousta her, aktivit v přírodě, vybíjená a zatímco si to Německo rozdávalo se Španělskem v boji o evropský fotbalový trůn, my jsme bojovali o „kulatý zázrak“ na fotbalovém hřišti vedle školy. Po náročném dni jsme všechny naše zážitky svěřili do rukou Pána na večerní mši svaté, kterou sloužilo naše páterské duo Andřej a Tadeáš. Vřelého přivítání se nám dostalo také od tamějších kněží Mariusze a Marka. Také oni mají velký podíl na tom, že vše proběhlo v příjemné atmosféře, a za jejich ochotu a prokázané služby jim moc děkujeme.

O tom, že o napínavé momenty nebyla rozhodně nouze, svědčí i nedělní odpoledne. To jsme právě vařili z přírodních surovin na vlastnoručně připravených ohních, když se vesnicí začalo rozléhat houkání hasičského vozu. Přesněji řečeno dvou vozů. Velká požární cisterna byla totiž doprovázena požárním terénním vozidlem. A co víc, obě auta si to mířila přímo k nám. K uhašení ohòů však hasiči šanci nedostali. Ještě než stihli vyskočit z vozů a natáhnout hadice, naše pohotové děti ve strachu případná ohniska požáru ušlapaly a zaházeli pískem. Netušili totiž, že bojovníci s ohněm přijeli na naše pozvání.

Společně jsme pak prožili velmi zajímavé odpoledne. Vlašimští dobrovolní hasiči nám předvedli veškerou svoji techniku, a dokonce nás nechali usednout za vodní dělo a vyzkoušet si, jaké to je hasit požár ze střechy hasičského náklaïáku. S dětmi také uspořádali besedu, na které jim přednesli základní informace o první pomoci a ochotně odpovídali na jejich dotazy.

Vše se tedy náramně vydařilo a za to bezesporu patří veliký dík Pánu Bohu, všem čtyřem páterům a samozřejmě také vlašimským hasičům:)

Již brzy se můžete těšit na fotky z malého tábora včetně obrázků z návštěvy hasičů!!!